×
вул. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
21.02.2014
Wołyń – Podole 1943 – reportaż o trudnej historii i dialogu

W najbliższą niedzielę tj. 23 lutego o godzinie 16.00 w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się projekcja reportażu pn. „Wołyń – Podole 1943. Historia znana i nieznana. Młodzi Polacy i Ukraińcy w dialogu o pojednaniu”.

Reportaż powstał w 2013 roku jako efekt projektu pn. „Wołyń – Podole 1943. Historia znana i nieznana. Młodzi Polacy i Ukraińcy w dialogu o pojednaniu” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód i współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Reportaż przedstawiający wspólną historię Polaków i Ukraińców oraz wydarzenia na Wołyniu i Podolu w pierwszej połowie XX wieku realizowali studenci z Kielc oraz Winnicy i Chmielnickiego na Ukrainie. Ich celem było upamiętnienie wydarzeń sprzed 70 lat oraz rozpoczęcie dialogu młodzieży. W tym trudnym zadaniu aktywnie pomagali historycy, eksperci, mieszkańcy Wołynia i Podola oraz świadkowie tragicznych wydarzeń.
Wyjątkowość przedsięwzięcia podkreśla fakt, iż nagranie o tragicznej historii powstało przy współpracy z 33 Kanałem telewizji ukraińskiej w Chmielnickim.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i podzieleniem się własnymi przemyśleniami podczas dyskusji, na którą zapraszamy po projekcji reportażu.
Będzie to również okazja do spotkania i rozmowy ze studentami, którzy brali udział w projekcie.

Organizator: Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód
Miejsce: Muzeum Dialogu Kultur, Kielce, Rynek 3.

Poniżej fotorelacja z wizyty na Wołyniu i Podolu (październik 2013 r.), podczas której nagrywano materiał do reportażu.

 

 

Wołyń – Podole 1943 – reportaż o trudnej historii i dialogu