×
вул. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
21.05.2019
Punkt informacyjno - doradczy dla cudzoziemców w Kielcach już otwarty!

Zapraszamy na Sienkiewicza 78A od wtorku do soboty.

Aktualizacja: 2022-01-27

20 maja 2019 roku zapisał się jako jeden z najważniejszych dni w działalności naszego Stowarzyszenia.
Dzięki projektowi Wojewody Świętokrzyskiego pn. "Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie świętokrzyskim" otworzyliśmy w Kielcach punkt informacyjno - doradczy dla cudzoziemców.

Dodać należy, iż projekt ten współfinansowany jest ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Bezpieczna Przystań.

Teraz na mapie Kielc cudzoziemcy spoza UE odnajdą miejsce, gdzie uzyskają wsparcie w zakresie doradztwa w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjno – prawnych oraz zawodowych i opieki psychologicznej, a także otrzymają szeroko pojętą pomoc informacyjną w rozwiązywaniu bieżących problemów.

My dodatkowo będziemy zachęcać szczególnie młodzież do bardziej aktywnego udziału w życiu Kielc i regionu świętokrzyskiego poprzez organizację różnych wydarzeń kulturalnych i projektów międzynarodowych nastawionych na szeroko pojętą integrację.
Jesteśmy z III sektora i nowo otwarty punkt nie będzie tylko urzędem sprawdzającym poprawność wypełnionych wniosków o pobyt :)
Choć gwarantujemy, że i te obowiązki wykonywać będziemy sumiennie (w końcu punkt to zadanie zlecone przez ŚUW).
Warto robić coś więcej, czego dowód daliśmy już podczas otwarcia, gdzie przybyłych gości przywitaliśmy tradycyjnym korowajem i chwilą ukraińskiej muzyki na żywo :) Wszystko to przygotowała nasza polsko - ukraińska ekipa.

Liczymy także na owocną współpracę ze świętokrzyskimi organizacjami, przedsiębiorstwami, szkołami, uczelniami oraz różnymi instytucjami zainteresowanymi obszarem działania punktu.

Dysponujemy miejscem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z dziećmi. Nasza sala edukacyjna - choć nie największa - z pewnością przyda się do organizacji ciekawych warsztatów, szkoleń i rożnych spotkań kulturalnych.
Zadbamy także o kontakty gospodarcze i wykorzystamy do tego celu nasze doświadczenie we współpracy z Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą, której przedstawicielstwo w Kielcach prowadzimy od 2017 roku.

Nasze drzwi są dla Państwa otwarte w samym centrum Kielc na deptaku przy ulicy Sienkiewicza 78A (drugie piętro), a pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Można też do nas dzwonić od nr +48 573 338 377 lub pisać na info@siew.org.pl.

Co warto dodać: jeśli będzie potrzeba, służymy wsparciem informacyjnym także poza Kielcami - chętnie zawitamy do szkół, uczelni, czy np. do firm zatrudniających obcokrajowców (na ile pozwoli czas i styrany już nieco po ukraińskich drogach nasz bus).

Co jeszcze przed nami?
Już w tym tygodniu ruszają bezpłatne kursy języka polskiego dla 300 cudzoziemców, szkolenia dla 350 urzędników oraz 400 nauczycieli przygotowujące do pracy z cudzoziemcami w województwie świętokrzyskim!
Będzie się sporo działo!

A już 22 maja kolejne ważne wydarzenie: współorganizowana przez nas konferencja na UJK Polska: bezpieczna przystań - Польща: безпечна гавань nt. możliwości rozwoju, legalnej pracy i pobytu dla cudzoziemców.

Dziękujemy tym z Państwa, którzy wzięli udział w pierwszym oficjalnym spotkaniu otwierającym punkt i już planujemy kolejne skierowane do konkretnych instytucji i organizacji.

Na zakończenie kilka pamiątkowych fotografii z poniedziałkowego spotkania.

W imieniu zespołu SIEW przekazuję podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, dzięki którym realizowany jest ww. projekt.

Wiele dobrej, choć niełatwej pracy przed nami.
Krzysztof Kalita - koordynator punktu

 

Projekt Wojewody Świętokrzyskiego nr 2/8-2017/OG-FAMI „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie świętokrzyskim” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „Bezpieczna przystań”


 

Punkt informacyjno - doradczy dla cudzoziemców w Kielcach już otwarty!