×
вул. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
18.07.2012
Świętokrzyscy przedsiębiorcy z wizytą studyjną na Ukrainie

Projekt „EKO-OPERACJA. Polsko – ukraińskie partnerstwo na rzecz recyklingu odpadów w obwodzie winnickim i chmielnickim” nabiera rozpędu. Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód już drugi raz w tym miesiącu wybiera się z wizytą na Podole. Tym razem 20 i 21 lipca do naszej delegacji dołączą przedstawiciele świętokrzyskich firm z branży recyklingowej.

Zgodnie z założeniami zaproszono do projektu 10 przedsiębiorstw z regionu świętokrzyskiego.
Swoich przedstawicieli oddelegowały takie firmy jak: MB Recycling Sp. z o.o., MUEHSAM Rozwiązania Dla Przemysłu SJ, Wirex Bis Tomasz Wirecki, Cartridge Control Sp. z o.o. „BIO-EKOL” Sp. z o.o., BIO-MED. Sp. z o.o., FHU Beata Widłak, GIMAX-TRUCK Sylwester Giemza. W Chmielnickim, a potem w Winnicy spotkają się oni z 15 przedstawicielami tamtejszych firm.
Tematem wizyty studyjnej projektu „EKO-OPERACJA…” będzie stan infrastruktury ochrony środowiska na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu odpadów i działalności MŚP w tym zakresie. Uczestnicy wizyty będą mieli okazję podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ochrony środowiska. Ponadto zaplanowano wizyty w wybranych firmach obwodu chmielnickiego i winnickiego.
Mając na uwadze dalszą współpracę polskich i ukraińskich firm, Stowarzyszenie w ramach projektu stworzy serwis biznesowy EKOOPERACJA.EU, którego zasady działania poznają wszyscy już podczas wizyty studyjnej.
Bardzo miło nam poinformować, iż działania Stowarzyszenia cieszą się na Ukrainie dużym zainteresowaniem. Dzięki temu, w wizycie studyjnej brać będą udział nie tylko przedsiębiorcy i naukowcy, ale również przedstawiciele organów władz Chmielnickiego i Winnicy oraz Wicekonsul RP w Winnicy Pan Wojciech Mrozowski.
Warto podkreślić, iż projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Starosty Kieleckiego, a także uzyskał aprobatę Konsula Generalnego RP w Winnicy.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

 

 

Świętokrzyscy przedsiębiorcy z wizytą studyjną na Ukrainie
Świętokrzyscy przedsiębiorcy z wizytą studyjną na Ukrainie